השוואת תעודות סל לעומת קרנות נאמנות

קרנות נסחרות בבורסה (ETF) וקרנות נאמנות הן שניים מכלי ההשקעה הפופולריים ביותר שזמינים למשקיעים. שניהם מציעים דרך לגוון את התיק שלך ולהשיג חשיפה למגוון מניות, אג"ח ונכסים אחרים, אבל יש להם כמה הבדלים עיקריים שמבדילים אותם. תעודות סל נסחרות בבורסה, בעוד קרנות נאמנות נרכשות ישירות ממנהל הקרן. תעודות סל הן בדרך כלל יעילות יותר במס, עלות הקנייה והמכירה נמוכה יותר, ונוטים לקבל עמלות נמוכות יותר מקרנות נאמנות. מצד שני, קרנות נאמנות מציעות יותר התאמה אישית של תיק ההשקעות שלך ויכולת לנצל את היתרון של ניהול אקטיבי. בסופו של דבר, זה תלוי במשקיע לקבוע איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורו בהתבסס על היעדים והיעדים הפיננסיים האישיים שלו.

מהן תעודות סל וקרנות נאמנות?

קרנות נסחרות בבורסה (ETF) וקרנות נאמנות הן שני סוגי קרנות המאפשרות למשקיעים לגוון את תיקיהם על ידי השקעה במגוון נכסים. בעוד קרנות נאמנות מנוהלות על ידי מנהל קרן, תעודות סל נסחרות בבורסה כמו מניות. קרנות נאמנות נרכשות ונמכרות בדרך כלל לאורך היום, בעוד תעודות סל נסחרות רק כשהבורסה פתוחה. ניתן להשתמש בתעודות סל וקרנות נאמנות לבניית תיק ליבה המייצג תמהיל של מניות, אג"ח ונכסים אחרים שצפויים להניב ביצועים טובים לאורך זמן ללא קשר לתנאים הכלכליים. אמנם ישנם כמה הבדלים מרכזיים בין תעודות סל וקרנות נאמנות, אך הדבר העיקרי שיש לזכור הוא שכל ההשקעות כרוכות בסיכון. אז בעוד שהקרנות האלה יכולות לעזור לך לגוון את תיק ההשקעות שלך, לא מובטח שהן יגדילו את ההשקעה שלך. ודא שאתה מבין את הסיכון הכרוך בו לפני שאתה משקיע כסף.

היתרונות של תעודות סל

כאשר משווים תעודות סל לעומת קרנות נאמנות, אחד היתרונות העיקריים של תעודות סל הוא שהן חסכוניות במס. עם קרן נאמנות, אם תמכור מניות לאחר שהחזקת בהן במשך שנה או פחות, תחויב במסי רווח הון לטווח קצר על המכירה. אם אתה מחזיק באותן מניות במשך יותר משנה, תחויב במסי רווחי הון לטווח ארוך. עם תעודת סל, תגרור מסים לטווח קצר על רווחי הון ללא קשר לכמה זמן אתה מחזיק בהשקעה. קרנות נאמנות גם גובות דמי מכירה דחויים (DSC), אשר תעודות סל לא גובות. עלויות המכירה הללו הן בדרך כלל בסביבות 5%, מה שיכול להסתכם משמעותי לאורך זמן במיוחד אם אתה מחזיק את ההשקעה במשך זמן רב. בנוסף להיותן יעילות יותר במס, תעודות סל זולות משמעותית לקנייה ולמכירה מאשר קרנות נאמנות. הסיבה לכך היא בעיקר כי תעודות סל נרכשות ונמכרות בבורסה ואין להן דמי ניהול הקשורים אליהן. קרנות נאמנות, לעומת זאת, נמכרות באמצעות יועץ פיננסי, ודמי הניהול מכסים את עלות ניהול הקרן.

הטבות של קרנות נאמנות

קרנות נאמנות מציעות יותר התאמה אישית מאשר תעודות סל, שכן אתה יכול לבחור מתוך מגוון קרנות בתוך הקרן. עם תעודות סל, אתה מוגבל להשקעה בקרן שהיא עוקבת אחריה. יש גם כספים ללא עומס זמינים, כלומר לא תגרור דמי מכירה כלשהם בעת רכישת מניות. אפשר גם לנצל ניהול אקטיבי בקרנות נאמנות, וזה משהו שלא מקבלים בתעודות סל. ניהול אקטיבי יכול לעזור לנצל הזדמנויות השקעה ויכול להיות תשואה גבוהה יותר, אם כי הוא מגיע גם עם רמת סיכון גבוהה יותר. יתרון נוסף של השקעה בקרנות נאמנות לעומת תעודות סל הוא שניתן להחזיק אותן ב-IRA. בעוד שחלק מתעודות הסל מוחזקות ב-IRA, הן אינן נפוצות כמו קרנות נאמנות. אם אתה מנסה לחסוך לפנסיה, אתה יכול בדרך כלל להשקיע עד 6,000 $ לשנה ב-Roth IRA. קרנות נאמנות מוחזקות בדרך כלל בחשבון חייב במס, למרות שחלק מהכספים זמינים בחשבון רוט. אם אתה מקווה לחסוך לפנסיה, אז חשבון Roth עשוי להיות אפשרות טובה יותר מכיוון שלא תצטרך לשלם מסים על הרווחים.

חסרונות של תעודות סל

אחד החסרונות של תעודות סל הוא שאתה מוגבל להשקעה בקרן שהיא עוקבת אחריה. אז אם אתה רואה מניה מעניינת שתרצה להשקיע בה, אבל היא לא תעודת סל, תצטרך לחפש דרך אחרת להשקיע במניה הזו. תעודות סל מסוימות ממונפות, מה שעלול להיות מסוכן מכיוון שהן יכולות להגדיל את הסכום שאתה מרוויח או מפסיד. תעודות סל ממונפות יכולות לשמש ככלי מסחר לטווח קצר, אך הן אינן מתאימות להשקעה בתיק ליבה לטווח ארוך. אמנם יש יתרונות רבים להשקעה בתעודות סל, אבל הם לא באים ללא סיכון. חלק מהסיכונים הכרוכים בהשקעה בתעודות סל כוללים עליית ריבית, שוק תנודתי מאוד ורמות גבוהות של סיכון שוק.

חסרונות של קרנות נאמנות

החיסרון המשמעותי ביותר של קרנות נאמנות הוא רמת הסיכון הגבוהה יותר שהן נושאות. בעוד שהסיכון בתעודות סל נמוך יחסית, קרנות נאמנות הן הרבה יותר מסוכנות ויכולות לשאת רמת סיכון גבוהה יותר. קרנות נאמנות יכולות להיות גם יקרות שכן רובן גובות דמי ניהול. קרנות נאמנות גם נוטות להיות פחות יעילות במס מאשר תעודות סל. מכיוון שאתה יכול לקנות ולמכור קרנות נאמנות בכל עת במהלך היום, תחול מס רווחי הון לטווח קצר על כל רווח. אתה יכול להימנע מתשלום מס רווחי הון לטווח ארוך אם אתה מחזיק בהשקעה במשך שנה או יותר. קרנות נאמנות גובות גם עמלת מכירה נדחת (DSC) שהיא בדרך כלל 5%. זה יכול להצטבר עם הזמן, במיוחד אם אתה מחזיק את ההשקעה לתקופות ארוכות.

השוואת תעודות סל לעומת קרנות נאמנות

כמו כל השקעה, חשוב לקחת בחשבון את הסיכונים והתגמולים הפוטנציאליים הקשורים לתעודות סל וקרנות נאמנות. כאשר משווים תעודות סל לעומת קרנות נאמנות, אחד הגורמים הגדולים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא סיכון. הסיכון הקשור לתעודות סל בדרך כלל נמוך מזה של קרנות נאמנות. שני סוגי הקרנות יכולים לעזור לך לגוון את התיק ולהרוויח חשיפה למגוון נכסים שונים, אך הם מגיעים עם רמות שונות של סיכון ועלות. בעוד שהסיכון בתעודות סל נמוך יותר, העלויות הכרוכות בקנייה ומכירה של מניות גם נמוכות בהרבה מזו של קרנות נאמנות. בנוסף לעלות, ישנם כמה הבדלים עיקריים בין תעודות סל וקרנות נאמנות שהמשקיעים צריכים להיות מודעים אליהם. אמנם יש כמה יתרונות לשני כלי ההשקעה, אבל חשוב לקחת בחשבון את היעדים והיעדים הפיננסיים שלך כאשר אתה מחליט איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורך.

כיצד לבחור תעודת סל או קרן נאמנות

מכיוון שיש כמה יתרונות וחסרונות גם לתעודות סל וגם לקרנות נאמנות, עליך לקבוע מהן היעדים הפיננסיים שלך לפני שתבחר קרן.