השקעה במניות צמיחה עשויה להיות הדרך ללכת

מניות צמיחה הן סוג של מניות שהמשקיעים נמשכים אליה בשל הפוטנציאל לתשואות גבוהות. הן מניות בחברות שצפויות להעלות ביצועים טובים יותר מהשוק ויש להן פוטנציאל לעלות משמעותית בערכן.

מהן מניות צמיחה?

מניית צמיחה היא חברה שצפויה לה צמיחה מהירה והגדלת הרווחים. מניות צמיחה מספקות למשקיעים הזדמנות ליהנות מחברות שחוות צמיחה מהירה ורווחים מוגברים. עם זאת, מניות צמיחה יכולות להיות תנודתיות, ולכן חשוב להבין את הפיננסיים והסיכונים של החברה לפני השקעה. עם המחקר והידע הנכונים, מניות צמיחה יכולות להיות דרך מצוינת להשיג רווחים לטווח ארוך. מניות הצמיחה הן לרוב בתעשיות חמות כמו טכנולוגיה, ביוטכנולוגיה ושירותים מקוונים. לחברות אלו צפויה צמיחה מהירה בהכנסות ולהיות חדשניות. בדרך כלל, חברות בעלות נתח שוק גדול ומודעות גבוהה למותג אינן נחשבות למניות צמיחה מכיוון שהן כבר מבוססות. מניות צמיחה הן ספקולטיביות ומסוכנות, וזו הסיבה שצפויה להן תשואות מוגזמות. הם צפויים לצמיחה רווחית גבוהה ושולי רווח נמוכים או אפילו שליליים. למניות צמיחה יש הרבה מזומנים, נתחי שוק גדולים ומוצרים חדשניים שצפויים לחולל מהפכה בשוק.

היתרונות של השקעה במניות צמיחה

היתרון העיקרי בהשקעה במניות צמיחה הוא שהן צפויות לעלות על השוק. מכיוון שחברות אלו צפויות לחוות צמיחה גבוהה ורווחים מוגדלים, המשקיעים יכולים להרוויח מהמחיר הגדל של המניה. בנוסף, מניות צמיחה מספקות למשקיעים את האפשרות ליהנות מחברות שחוות צמיחה מהירה ורווחים מוגדלים. גם הסיכון בהשקעה במניות צמיחה גבוה יותר ממניות אחרות, אך גם פוטנציאל הרווחים גבוה יותר. מניות צמיחה יכולות לספק למשקיעים פיזור רב ערך. מניות הצמיחה המובילות יכולות להיות מאוד תנודתיות ומסוכנות, אבל הן יכולות גם לקזז את הביצועים הנמוכים של שאר המניות בתיק. תיק מגוון היטב המורכב ממניות, אג"ח והשקעות אחרות יכול לעזור למתן את ההשפעות של אבטחה אישית על התיק הכולל שלך.

מאפייני מלאי צמיחה

המאפיינים העיקריים של מניות צמיחה הם צמיחה גבוהה וסיכון גבוה. מכיוון שחברות אלו צפויות לחוות צמיחה גבוהה ורווחים מוגדלים, המשקיעים יכולים להרוויח מהמחיר הגדל של המניה. גם הסיכון בהשקעה במניות צמיחה גבוה יותר מאשר במניות אחרות. החברה עלולה לפשוט רגל או לאבד נתח שוק משמעותי. גורמים רבים אחרים יכולים להשפיע על מחיר המניה ולהפוך אותה לתנודתית. למניות צמיחה יש לרוב שולי רווח נמוכים או אפילו שליליים. הסיבה לכך היא שהחברה משקיעה מחדש את רוב הרווח שלה במחקר ופיתוח (מו"פ) כדי לפתח מוצרים חדשים ולהתרחב לשווקים חדשים. זה צפוי בשלב הצמיחה, שכן החברה זקוקה להון רב כדי להרחיב את פעילותה. לאחר שהחברה הגיעה לבשלות, ההנהלה צריכה להעביר את המיקוד שלה מצמיחה לרווחיות. זה כאשר מחיר המניה של החברה צפוי לרדת.

סיכונים בהשקעה במניות צמיחה

מניות הצמיחה צפויות לעלות על השוק ולספק תשואות גבוהות. עם זאת, הן גם מסוכנות יותר ממניות אחרות בשל אסטרטגיית ההשקעה שלהן. לחברות שצפויות לצמוח במהירות יש לרוב שולי רווח נמוכים או אפילו שליליים. למניות צמיחה יש לרוב תנודתיות גבוהה, כלומר הן חוות הרבה עליות ומורדות במחיר המניה. זה הופך אותם למסוכנים יותר, מכיוון שההשקעה יכולה לעלות ולרדת משמעותית בערכה. גם מחיר המניה יכול להיות מאוד לא צפוי. ברגע שהרווחים של החברה מתחילים לרדת, מחיר המניה יירד לעתים קרובות גם כן.

מניות הצמיחה הטובות ביותר לשנת 2021

מניות הצמיחה הטובות ביותר לשנת 2021 צפויות להניב תשואות גבוהות ובעלות פוטנציאל צמיחה חזק. כמה תעשיות שכדאי להיזהר מהן כוללות ביוטכנולוגיה, שירותי בריאות וטכנולוגיה. חלק מהחברות הצפויות לביצועים טובים הן Ionis Pharmaceuticals Inc. (IONS), Amgen Inc. (AMGN), Intuitive Surgical Inc. (ISRG), ו-Regeneron Pharmaceuticals Inc. (REGN). מניות הצמיחה הטובות ביותר צריכות להיות עם מנהיגות חזקה, מוצר או שירות ייחודיים ודוחות כספיים חזקים. המשקיעים צריכים גם לשקול את תנאי השוק הכלליים ואת הבריאות הכלכלית הכללית. והכי חשוב, מניות הצמיחה הטובות ביותר צפויות לתפקד היטב בטווח הארוך.

קרנות נאמנות במניות צמיחה

קרנות נאמנות של מניות צמיחה משקיעות בתיק מגוון של מניות. קרנות אלו שואפות להשיג תשואות גבוהות על ידי השקעה במניות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה. קרנות נאמנות מנוהלות על ידי מנהלי קרנות מקצועיים אשר חוקרים מניות שונות ומנהלים את הסיכונים הכרוכים בהשקעה במניות. רוב קרנות הנאמנות במניות צמיחה דורשות השקעה מינימלית של 1,000 דולר. קרנות נאמנות של מניות צמיחה נחשבות למסוכנות מכיוון שהן משקיעות במניות בעלות צמיחה גבוהה. קרנות אלו צפויות לעלות על השוק, אך קיים גם סיכון גבוה יותר להפסד עקב התנודתיות של שוק המניות. כמה מניות צמיחה הדדיות קרנות מנוהלות באופן אקטיבי, בעוד שאחרות מנוהלות באופן פסיבי.

תעודות סל במניות צמיחה

תעודות סל של מניות צמיחה דומות לקרנות נאמנות במניות צמיחה בכך שהן משקיעות בתיק מגוון של מניות. עם זאת, תעודות סל של מניות צמיחה נסחרות בשוק המניות, בעוד שקרנות נאמנות במניות צמיחה נסחרות בשוק קרנות הנאמנות. משקיעים יכולים לקנות ולמכור תעודות סל של מניות צמיחה לאורך היום כמו מניה רגילה, אבל הם יכולים לקנות קרנות נאמנות של מניות צמיחה רק פעם ביום בפעמון הסגירה. תעודות סל במניות צמיחה הן קרנות מנוהלות המנסות להעלות על השוק על ידי השקעה במניות בצמיחה גבוהה. כמו קרנות נאמנות, תעודות סל אלו הן מסוכנות, אך יש להן גם דמי ניהול נמוכים יותר מאשר קרנות נאמנות. מכיוון שתעודות סל של מניות צמיחה נסחרות בבורסה, ניתן לקנות ולמכור אותן לאורך כל היום כמו מניה רגילה.