השקעה בתעודות סל טובה למתחילים

השקעה בתעודות סל היא דרך מצוינת למתחילים לטבול את האצבעות לתוך עולם ההשקעות. קרנות נסחרות בבורסה (ETF) הן אוסף של השקעות כמו מניות, אג"ח ונכסים אחרים המאגדים יחד. תעודות סל מאפשרות למשקיעים ליהנות מהגיוון ומהעלויות הנמוכות של קרן נאמנות תוך שמירה על הגמישות של מסחר במניות בודדות. בנוסף, קל לרכוש תעודות סל, מה שהופך אותן לאופציה מצוינת למי שרק מתחיל בעולם ההשקעות. על ידי השקעה בתעודות סל, מתחילים לא צריכים לדאוג מהמורכבות של השקעה במניות בודדות, במקום זאת הם יכולים ליהנות מהשוק הרחב יותר ללא מאמץ רב.

מהן תעודות סל?

ETF ראשי תיבות של Exchange Traded Funds. תעודות סל הן סוג של קרן השקעות המאפשרת למשקיעים ליהנות מהפיזור של מניות ואיגרות חוב תוך שמירה על הגמישות של מסחר במניות בודדות. במילים פשוטות, קרנות נסחרות בבורסה הן אוסף של השקעות (כגון מניות, אג"ח ונכסים אחרים) המאוגדים יחד. זה מאפשר למשקיעים ליהנות מהגיוון של קרן נאמנות תוך שמירה על הגמישות של מסחר במניות בודדות. תעודות סל נסחרות בדיוק כמו מניות בבורסה. זה אומר שאתה יכול לקנות, למכור ואפילו לקבל דיבידנדים על תעודות סל בדיוק כמו מניות. עם זאת, לתעודות סל יש מבנה עמלות נמוך יותר מקרנות נאמנות וזו הסיבה שמשקיעים רבים בוחרים ללכת בדרך זו במקום זאת. קל לרכוש תעודות סל והופכות אותן לאופציה מצוינת עבור אלה שרק מתחילים את דרכם בעולם ההשקעות.

יתרונות ההשקעה בתעודות סל

ישנם יתרונות רבים להשקעה בתעודות סל. תעודות סל הן דרך מצוינת להתחיל בהשקעות. עם תעודות סל, אתה יכול להפיק תועלת מגיוון המניות תוך שמירה על עלויות ההשקעה שלך נמוכות. קרנות אלו גם מקלות על יצירת תיק מגוון וניתן לסחור בהן בדיוק כמו מניות, מה שהופך אותן לקלות לקניה ולמכירה. בנוסף, תעודות סל מאפשרות לך להיות גמיש בבחירות ההשקעה שלך. אם אתה רק בתחילת הדרך, אלו הן דרך מצוינת לבנות תיק עם מגוון השקעות ותמורת פחות מ-$100 לחודש, תוכל לקבל גישה ל-S&P 500. אם השוק יורד, עדיין יהיה לך כסף. החשבון ועם הזמן, התשואות אמורות להיות הרבה יותר גבוהות.

מה לחפש כשמשקיעים בתעודות סל

אמנם יש הרבה יתרונות להשקעה בתעודות סל, אבל יש גם כמה דברים שצריך לשים לב אליהם כשמחליטים באילו תעודות סל להשקיע. ישנם סוגים רבים ושונים של תעודות סל, לכן עליך לבחור בקפידה את אלו המתאימים ביותר למטרות ההשקעה שלך. לדוגמה, אם אתה מעוניין בהשקעה לטווח ארוך, עליך להתמקד בתעודות סל בסיכון נמוך. עם זאת, אם אתם מעוניינים להרוויח תשואה גבוהה יותר, תוכלו לבחור בתעודות סל שמעורבות בהשקעות אגרסיביות יותר. אתה צריך גם להיות מודע להבדל בין הון ותעודות סל. הון מייצג בעלות בחברה, בעוד תעודות סל הן קרנות אינדקס המבוססות על ביצועים של ענף או שוק שלם. בעוד ששניהם יכולים לבצע ביצועים טובים בטווח הארוך, צריכות להיות לך ציפיות שונות לכל אחד לגבי התנודתיות בטווח הקצר.

איך לקנות תעודות סל

הצעד הראשון בהשקעה בתעודות סל הוא לבחור באילו קרנות להשקיע. אתה יכול לעשות זאת על ידי מחקר תעודות סל שונות שמתאימות למטרות ההשקעה ולסובלנות הסיכון שלך. לאחר שבחרתם את הכספים, תצטרכו לפתוח חשבון תיווך. לאחר מכן, תעביר כסף מחשבון הבנק שלך לחשבון התיווך שלך. לאחר מכן, תקנה את תעודות הסל עם הכסף בחשבון הברוקראז' שלך. חשבונות תיווך מסוימים מאפשרים לך לרכוש תעודות סל בסכום כסף קטן. לדוגמה, Robinhood גובה רק 0$ כדי לקנות ולמכור תעודות סל. לאחר שרכשתם את תעודות הסל, תצטרכו להחליט כיצד והיכן לאחסן אותן. אתה יכול לשמור אותם בחשבון התיווך שלך, אבל מומחים רבים ממליצים לשמור את ההשקעות שלך בחשבון נפרד בבנק או בחשבון מאובטח שקל לגשת אליו ומוגן אם יקרה משהו למחשב או לחשבון התיווך שלך.

סיכונים בהשקעה בתעודות סל

ישנם כמה סיכונים הנלווים להשקעה בתעודות סל. לתעודות סל יש עמלות נמוכות יותר מקרנות נאמנות והן מקלות על הגיוון במגזרים רבים ושונים. עם זאת, כדאי לזכור שמכיוון שתעודות סל עוקבות אחר שוק שלם, הן גם תנודתיות יותר. לכן, אם יש שינוי משמעותי בשוק, ההשקעה שלך בתעודת סל עשויה להיות מושפעת. סיכון נוסף בהשקעה בתעודות סל הוא שאין לך כל שליטה על החברות הספציפיות בהן מושקעים הכספים. עם זאת, בעזרת מחקר מדוקדק תוכלו לוודא שהחברות בהן אתם מושקעים הן לגיטימיות ומתאימות היטב למטרות ההשקעה שלכם.

תעודות סל הטובות ביותר למתחילים

ישנן מספר תעודות סל מעולות למתחילים. משקיעים יכולים לבחור בין השקעה במניות מקומיות או בינלאומיות או באג"ח. אם אתם מעוניינים להשקיע ב-S&P 500, תוכלו לרכוש תעודת סל העוקבת אחר מדד זה. אם אתם מעוניינים להחזיק בנדל"ן, תוכלו לרכוש תעודת סל המשקיעה בנדל"ן מסחרי. אמנם יש הרבה תעודות סל נהדרות למתחילים, אבל יש גם כמה שעדיף להימנע מהם. לדוגמה, מניות מריחואנה פופולריות, אבל יש חששות לגבי הלגיטימיות של חברות אלה. לכן, כדאי להקפיד על השקעה בקרנות אלו.

כיצד לחקור תעודות סל

בעת מחקר תעודות סל, עליך להקדיש זמן להבנת האסטרטגיה, ההחזקות ופרופיל הסיכון של הקרן. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להבין את האסטרטגיה של הקרן. אתה יכול לעשות זאת על ידי קריאת תשקיף הקרן ו תשקיף מסכם. כדאי גם להסתכל על אחזקות הקרן כדי לקבל מושג טוב יותר כיצד היא מושקעת. ניתן לעשות זאת באמצעות אתר אינטרנט כמו Morningstar או אתר הקרן. לבסוף, עליך לסקור את פרופיל הסיכון של הקרן כדי לוודא שהוא תואם את יעדי ההשקעה שלך. כדאי גם לוודא שהקרן מוסדרת. ניתן לעשות זאת באמצעות בדיקה באתר הקרן או בתשקיף הקרן. אם אתה משקיע בקרן מוסדרת, תהיה לך יותר הגנה אם משהו ישתבש בקרן.

טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת השקעה בתעודות סל

כאשר משקיעים בתעודות סל, חשוב להימנע מטעויות נפוצות. טעות אחת של מתחילים היא השקעה במניות בודדות במקום להשתמש בתעודות סל. בעוד שהשקעה במניות בודדות יכולה להיות מרגשת, היא גם מסוכנת יותר מאשר שימוש בתעודת סל עם בסיס רחב. טעות נפוצה נוספת היא להשקיע יותר מדי בכל קרן או תעודת סל בודדים. בעוד לתעודות סל יש סיכון נמוך יותר ועלויות נמוכות יותר מאשר קרנות נאמנות, חשוב לגוון על פני מספר קרנות.