מדד דאו ג'ונס הממוצע

מדד דאו ג'ונס הממוצע הוא מדד מרכזי לבריאות שוק המניות האמריקאי. זהו מדד משוקלל של 30 מניות כחולות שנסחרות בבורסת ניו יורק. המדד נקרא על שמו של צ'ארלס דאו, מייסד דאו ג'ונס אנד קומפני והוול סטריט ג'ורנל. מדד דאו ג'ונס הממוצע הוא אחד המדדים הוותיקים והאמינים ביותר לביצועי שוק המניות, והוא עוקב אחריהם על ידי משקיעים, כלכלנים ואנשי מקצוע עסקיים כדי לאמוד את הביצועים של הכלכלה האמריקאית. המדד עוקב אחר הביצועים של 30 המניות ומספק תמונת מצב של השוק הכולל. הוא משמש לעתים קרובות כמדד עבור מדדי מניות אחרים, כגון S&P 500, ומשמש כדי להודיע על החלטות השקעה ואסטרטגיות שוק. ככזה, מדד הדאו ג'ונס הממוצע הוא אינדיקטור מרכזי לחוזק שוק המניות האמריקאי ואחד המדדים הנצפים ביותר בעולם.

היסטוריה של מדד הדאו ג'ונס הממוצע

מדד הדאו ג'ונס הממוצע נוצר על ידי עורך וול סטריט ג'ורנל ומייסד שותף של דאו ג'ונס אנד קומפני, צ'ארלס דאו. דאו, יחד עם העיתונאי הפיננסי והמייסד השותף אדוארד ג'ונס, יצרו את המדד כדרך לעקוב אחר הביצועים של ה-Dow Jones Average Index. השוק האמריקאי. באותה תקופה, מדד הדאו ג'ונס הממוצע עקב אחרי 12 חברות בלבד. חלק מהחברות כללו אמריקן קוטון, אמריקן שוגר, סטנדרד אויל וג'נרל אלקטריק. מדד דאו ג'ונס הממוצע היה הממוצע המסחרי הראשון אי פעם, שנוצר כדרך לעקוב אחר בריאות הכלכלה האמריקאית ושוק המניות. זה גם היה המדד הראשון שהשתמש במערכת הצמדת מחירים משוקללת, מה שאומר שלחברות עם מחירי מניות גבוהים יותר יש השפעה גדולה יותר על הממוצע הכולל. שיטת המדדים המשוקללים עדיין משמשת מדדים פופולריים רבים, כולל מדד הדאו ג'ונס הממוצע, למרות שהוצעו מספר שינויים כדי לשפר את דיוק המדד.

כיצד מחושב מדד הדאו ג'ונס הממוצע

מדד הדאו ג'ונס הממוצע הוא מדד משוקלל מחירים העוקב אחר 30 המניות במדד התעשייתי של דאו ג'ונס. המדד מחושב על ידי הוספת מחירי המניות של 30 המניות וחלוקת הסכום במספר המניות במדד. מדד דאו ג'ונס הממוצע מחושב ומפורסם לאורך כל יום המסחר ומדווח בסגירת המסחר בכל יום. המדד מתפרסם מדי יום על ידי הבעלים של וול סטריט ג'ורנל, דאו ג'ונס אנד קומפני, המפרסמת גם את הוול סטריט ג'ורנל. קיים גם ממוצע שעוקב אחר הביצועים של שוק המניות הכולל, המכונה S&P 500. מדד הדאו ג'ונס הממוצע ו-S&P 500 נחשבים לשני מדדי הבורסה הפופולריים ביותר בעולם, עם משקיעים רבים ו אנליסטים משתמשים במדדים אלה כדרך לאמוד את תקינות שוק המניות והכלכלה האמריקאית.

גורמים המשפיעים על מדד הדאו ג'ונס הממוצע

מספר גורמים יכולים להשפיע על הביצועים הכוללים של מדד הדאו ג'ונס הממוצע. מכיוון שהמדד עוקב אחר הביצועים של מניות כחולות וחברות גדולות, הוא מושפע מגורמי שוק דומים לאלה של מדדים אחרים העוקבים אחר חברות גדולות. אינדיקטורים כלכליים עולמיים כמו התוצר המקומי הגולמי, שיעורי הריבית ושיעורי האינפלציה הם גורמי מפתח המשפיעים על מדד הדאו ג'ונס הממוצע. עליית ריבית, למשל, יכולה להאט את הצמיחה הכלכלית ולהקטין את הביקוש למניות (שנחשבות למסוכנות בהשוואה לאג"ח). בריאות כלכלית היא גם גורם חשוב למדד הדאו ג'ונס הממוצע. צמיחה כלכלית חזקה יכולה להגביר את הביקוש למניות, להגביר את מחירי המניות ולהעלות את מדד הדאו ג'ונס הממוצע. אחת ההשפעות הגדולות ביותר על הביצועים הכוללים של מדד הדאו ג'ונס הממוצע היא התנודתיות בשוק. התנודתיות עלולה לגרום לתנודות רבות במדד, במיוחד כאשר המשקיעים עצבניים לגבי בריאות השוק.

היתרונות של מדד דאו ג'ונס הממוצע

מדד דאו ג'ונס הממוצע הוא אחד המדדים הוותיקים והאמינים ביותר שעוקבים אחר ביצועי שוק המניות, כמו גם את בריאות הכלכלה האמריקאית. ככזה, עוקבים אחריו משקיעים ואנליסטים שמשתמשים במדד כדרך לאמוד את חוזק השוק האמריקאי. משקיעים וסוחרים יכולים להשתמש במדד הדאו ג'ונס הממוצע כדי ליידע החלטות השקעה ואסטרטגיות שוק. אנשי מקצוע ואנליסטים עסקיים משתמשים במדד גם כדי לעקוב אחר בריאות הכלכלה ולסייע בהסברה של אסטרטגיות עסקיות על ידי מעקב אחר הביצועים הכוללים של השוק האמריקאי. מדד דאו ג'ונס הממוצע הוא אחד המדדים המרכזיים לחוזק הכלכלה האמריקאית ושוק המניות. משקיעים יכולים גם לעקוב אחר הביצועים היומיים של המדד כדי לאמוד את ביצועי השוק באותו יום ולקבוע אם עכשיו זה זמן טוב להשקיע בשוק.

כיצד משקיעים משתמשים במדד הדאו ג'ונס הממוצע

משקיעים יכולים לעקוב אחר הביצועים היומיים של מדד הדאו ג'ונס הממוצע כמדד לבריאות הכללית של שוק המניות והכלכלה בארה"ב. משקיעים יכולים גם להשתמש במדד כדי ליידע החלטות השקעה ואסטרטגיות שוק. משקיעים יכולים להשתמש במדד כדי לקבוע אם תנאי השוק הנוכחיים הם אידיאליים להשקעה. לדוגמה, אם משקיע שוקל לקנות מניות בחברה, הוא יכול להשתמש במדד כדי לקבוע אם המניות הללו מתומחרות בצורה הוגנת. משקיע יכול גם להשתמש במדד כדי לקבוע את התחזית הכללית לשוק.