מדד US&P 500

מדד S&P 500 הוא אחד ממדדי שוק המניות הפופולריים והמכובדים ביותר בעולם. היא מורכבת מ-500 מהחברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה בארה"ב, המייצגות כ-80% מסך שווי שוק המניות בארה"ב. המדד נחשב לברומטר של הבריאות הכללית של שוק המניות, וניתן להשתמש בשינויים בו כדי לאמוד את המצב הכללי של המשק. הוא משמש לעתים קרובות כמדד עבור משקיעים ואנליסטים למדידת ביצועי ההשקעות שלהם ואת הביצועים של שוק המניות האמריקאי בכללותו. מדד S&P 500 קיים מאז 1957, ובמהלך 60 השנים האחרונות, הוא הפך לאחד המדדים החשובים ביותר לאמוד את הביצועים של שוק המניות האמריקאי.

סקירה כללית של מדד S&P 500

מדד S&P 500 הוא מדד שוק המניות העוקב אחר הביצועים של 500 חברות גדולות הנסחרות בבורסה. זהו אחד האינדיקטורים הפופולריים ביותר למצב שוק המניות הכולל ולבריאות הכלכלה האמריקאית כולה. מדד S&P 500 מחושב על ידי Standard & Poor's, והוא נחשב ללוחם פעמון של כלכלת ארה"ב. ה-S&P 500 כולל 500 מהחברות הגדולות והנפוצות ביותר בארצות הברית, כמו אפל, מיקרוסופט, וולמארט, אקסון מוביל, GE, ברקשייר האת'ווי, אמזון, פייסבוק וג'ונסון אנד ג'ונסון. כאשר ה-S&P 500 מציג ביצועים טובים, ניתן לפרש זאת כאינדיקטור חיובי לביצועי כלכלת ארה"ב הרחבה יותר, שכן רוב החברות במדד הן חברות מקומיות גדולות המסתמכות במידה רבה על בריאות הכלכלה האמריקאית להמשך הצלחתן. . כאשר ה-S&P 500 מציג ביצועים גרועים, ניתן לפרש זאת כאינדיקטור שלילי לכלכלה הכוללת.

היסטוריה של מדד S&P 500

מדד S&P 500 נוצר והושק ב-1957 כדרך לאמוד את הביצועים של החברות הגדולות והחשובות יותר בארה"ב. במקור, המדד היה מורכב מ-50 החברות האמריקאיות הגדולות בלבד, אך ככל שהכלכלה האמריקאית גדלה והתפתחה, מדד S&P 500 הורחב כך שיכלול את 500 החברות הגדולות בבורסה בארה"ב. כתוצאה מהכלכלה המשתנה והחשיבות הגוברת של שוק המניות, מדד S&P 500 הפך לאחד האינדיקטורים הנצפים והעוקבים ביותר לבריאות הכלכלה האמריקאית כולה. הוא משמש בדרך כלל כברומטר לסנטימנט המשקיעים, ומכיוון שהוא מורכב מקבוצה כה גדולה ומגוונת של חברות, הוא יכול לשמש כמדד לבריאות כלכלית כללית. במהלך השנים, ה-S&P 500 הותאם לשקף שינויים בהרכב הכללי של כלכלת ארה"ב, כולל עליית טכנולוגיית המידע, חשיבות שירותי הבריאות, ירידת מחירי האנרגיה, עליית הקמעונאות, עליית החשיבות של פיננסית. שירותים, צמיחת האינטרנט והנוף המשתנה של תעשיית התעופה המסחרית.

רכיבים של S&P 500

מדד S&P 500 מורכב מ-500 מהחברות הגדולות והנפוצות ביותר בארצות הברית. החברות שהיא כוללת נקבעות לפי גודלן, שווי השוק שלהן, נזילותן ואופי העסק שלהן. כדי להתווסף ל-S&P 500, חברה חייבת להיות בבעלות ציבורית ונסחרת בבורסת ניו יורק או ב-NASDAQ. הוא חייב להיות גם בעל שווי שוק גדול, בדרך כלל מעל 6.1 מיליארד דולר, והוא חייב להיות חלק חשוב מהכלכלה האמריקאית. ה-S&P 500 אינו מוגבל רק לחברות מבוססות ארה"ב; הוא כולל גם כמה חברות קנדיות, כמו גם חברות ממקומות אחרים בעולם הנסחרות בבורסות בארה"ב.

כיצד מחושב ה-S&P 500

מדד S&P 500 מחושב על ידי Standard & Poor's, והוא מורכב מ-500 מהחברות הגדולות והחשובות בארצות הברית. משקל כל מניה ב-S&P 500 נקבע על פי שווי השוק שלה, אשר מחושב על ידי הכפלת מחיר המניה הנוכחי במספר המניות הקיימות. החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר מתווספות ל-S&P 500, והחברות בעלות שווי השוק הנמוך ביותר מוסרות מהמדד. המדד מחושב על ידי הוספת המחירים הנוכחיים של כל 500 המניות ולאחר מכן חלוקה בערך המשולב של 500 המניות הללו. מדד S&P 500 מחושב באופן רציף לאורך כל יום המסחר, והוא מחושב גם פעם בשבוע בימי שני (על בסיס סגירה) כדי לספק למשקיעים מבט מעמיק יותר על המצב הנוכחי של שוק המניות האמריקאי.

השפעת מדד S&P 500 על הכלכלה האמריקאית

מדד S&P 500 הפך לאחד המדדים החשובים ביותר לאמוד את בריאות הכלכלה האמריקאית מאז הוא כולל 500 מהחברות הגדולות והמשפיעות ביותר במדינה. כתוצאה מכך, עלייה ב-S&P 500 יכולה להתפרש כסימן חיובי לכלכלה הרחבה יותר, שכן היא מעידה על כך שהחברות הגדולות והחשובות ביותר בארה"ב מציגות ביצועים טובים. ניתן לייחס עלייה ב-S&P 500 למספר גורמים שונים, כולל רווחים חזקים, צמיחה כלכלית איתנה ואופטימיות משקיעים. נפילה ב-S&P 500, לעומת זאת, יכולה להתפרש כסימן שלילי לכלכלה הרחבה יותר שכן היא מעידה על כך שהחברות הגדולות והחשובות במדינה חוות ירידה משמעותית בביצועים. ניתן לייחס נפילה ב-S&P 500 למספר גורמים שונים, כולל רווחים גרועים, חולשה כלכלית ופסימיות משקיעים.