מהן מניות גדולות?

מניות גדולות הן סוג נכסים חשוב עבור כל משקיע. הן מניות של חברות בעלות שווי שוק גדול, או שווי מניות עומדות כפול מחיר המניה הנוכחי. מניות גדולות נוטות להיות פחות תנודתיות ממניות קטנות, מה שהופך אותן לאטרקטיביות למשקיעים המחפשים מקור יציב יותר לתשואה. בנוסף, מניות גדולות נוטות להיות נזילות יותר ובעלות כיסוי אנליסט טוב יותר מאשר מניות קטנות, מה שמקל על מחקר וסחר בהן. השקעה במניות גדולות יכולה לספק תיק מגוון יותר ולעזור לפזר סיכונים. מאמר זה ידון ביתרונות ובסיכונים של השקעה במניות גדולות וכיצד להשתמש בהן בצורה הטובה ביותר בתיק ההשקעות שלך.

מהי מניה גדולה?

מניה גדולה היא כל חברה עם שווי שוק של 10 מיליארד דולר או יותר. שווי שוק הוא שווי השוק הנוכחי של המניות הקיימות של החברה כפול מספר המניות הקיימות. זוהי דרך שימושית להשוות בין חברות עם מספרים שונים של מניות. מניה גדולה היא בדרך כלל כל חברה עם שווי שוק של 10 מיליארד דולר או יותר. רוב המניות הגדולות הן שמות ביתיים כמו אפל, אמזון, פייסבוק, אקסון מוביל, ברקשייר האת'וויי וג'ונסון אנד ג'ונסון. מניות קטנות הן מניות עם שווי שוק של פחות מ-2 מיליארד דולר. מניות גדולות נוטות להיות חברות מבוססות יותר שיש להן רקורד ארוך של פעילות מוצלחת. בדרך כלל יש להן רווחים יציבים יותר ומייצרות פחות תנודתיות ממניות קטנות. לפיכך, מניות בעלות מניות גדולות נחשבות בדרך כלל להשקעה שמרנית יותר ממניות בעלות מניות קטנות. מניות גדולות יכולות לספק למשקיעים תיק מגוון יותר ובדרך כלל קל יותר למחקר ולסחור בה מאשר במניות קטנות.

היתרונות של השקעה במניות גדולות

- יש להם סיכון נמוך יותר לכישלון מאשר מניות קטנות. אמנם אין דבר כזה השקעה נטולת סיכון, אבל מניות גדולות מבוססות יותר ממניות קטנות ויש להן סיכון נמוך יותר לפשיטת רגל או כישלון מוחלט של החברה.

- יש להם נזילות גבוהה יותר ממניות קטנות. נזילות מתייחסת לכמה בקלות ניתן לסחור בנכס תמורת מזומן או נכס אחר. רוב המניות הגדולות הן נזילות יותר ממניות המניות הקטנות, כלומר קל יותר לקנות ולמכור אותן מבלי להשפיע כל כך על המחיר. - יש להם כיסוי אנליסט טוב יותר ממניות קטנות. זה יכול לעזור לך לקבל החלטות השקעה טובות יותר על ידי זמין יותר מחקר על מניות גדולות.

- הם יכולים לגוון את התיק שלך ולפזר סיכונים. מניות גדולות הן חלק גדול ומבוסס יותר מהשוק. על ידי הכללתם בתיק שלך, תוכל לעזור לפזר סיכונים ולהפחית את התנודתיות תוך כדי רווחים סבירה. - יש להם מסים נמוכים יותר ממניות קטנות. למניות גדולות יש בדרך כלל שיעורי מס רווחי הון לטווח קצר נמוכים יותר מאשר למניות קטנות. זה יכול לתת לך גמישות רבה יותר בניהול המסים שלך לאורך כל השנה.

- יש להם עלויות עסקה נמוכות יותר ממניות קטנות. זה יכול לעזור בהורדת העלות הכוללת של השקעה בתיק של מניות גדולות. - יש להם נזילות טובה יותר מאשר סחורות ונדל"ן. מניות גדולות יכולות לספק מקור תשואה יציב יותר מאשר השקעות בסחורות או בנדל"ן.

סיכונים בהשקעה במניות גדולות

- הם יקרים יותר. הסיכון הנמוך יותר של השקעה במניות גדולות מגיע במחיר גבוה יותר. זה אומר שאתה צריך להרוויח תשואה גבוהה יותר על בסיס שנתי כדי לקבל החזר הגון על ההשקעה שלך.

- יש להם צמיחה צפויה נמוכה יותר. הסיכון הנמוך יותר של השקעה במניות גדולות אומר שיש להן גם צמיחה צפויה נמוכה יותר. זה משהו שכדאי לזכור כשמחליטים כיצד להקצות את תיק ההשקעות שלך.

- יש להם תשואות דיבידנד צפויות נמוכות יותר. מכיוון שחברות גדולות יותר משלמות בדרך כלל חלק קטן יותר מהרווחים שלהן בדיבידנדים, סביר להניח שלפורטפוליו של מניות גדולות תהיה תשואת דיבידנד צפויה נמוכה יותר מאשר תיק של מניות קטנות. זה יכול להשפיע על כמה מהר תיק ההשקעות שלך גדל לאורך זמן.

- ייתכן שיהיה קשה יותר למצוא יתרון. מכיוון שיש יותר מניות גדולות למחקר ולסחור מאשר במניות קטנות, ייתכן שיהיה קשה יותר למצוא יתרון על השוק. זה יכול להפוך את זה למאתגר יותר להצדיק את החלטות ההשקעה שלך ולוודא שהתיק שלך מגוון כראוי.

- הם נדיפים יותר. מניות גדולות הן תנודתיות יותר ממניות קטנות, כלומר הן יכולות לחוות תנודות גדולות יותר במחיר לטווח הקצר של המניות שלהן. זה יכול להפוך את זה למאתגר יותר להשיג תיק שיתאים לסובלנות הסיכון שלך.

ניתוח מניות גדולות

אם אתה חדש בהשקעה במניות גדולות, זה יכול להיות מועיל להתחיל בניתוח כמה חברות. התחל עם מניה שאתה מכיר היטב, כמו חברה שאתה משתמש בה לעתים קרובות או שאתה עובד בה. גלה את שם מחלקת קשרי המשקיעים וצור איתם קשר כדי לקבוע שיחת טלפון או פגישה עם האנליסטים שלהם. הקפידו לרשום הערות במהלך הפגישה ולשאול הרבה שאלות. זו יכולה להיות דרך מצוינת להרטיב את הרגליים בניתוח מניות ללא הרבה עלויות מראש. אתה יכול גם לשקול מחקר מניות באמצעות כלי מחקר מניות מקוונים, עלוני השקעות ואתרי ניתוח פיננסי. אתה יכול גם ללמוד מספרים ומאמרים שנכתבו על ידי משקיעים ומומחים פיננסיים. זה יכול להיות רעיון טוב לגוון את תיק ההשקעות שלך על ידי השקעה במניות ממגוון רחב של תעשיות. התמקד במניות עם יסודות חזקים, כגון מאזן יציב, תשואה טובה על ההון, צמיחה חזקה ברווחים ויחסי חוב להון נמוכים.