מהו מסחר בסחורות אנרגיה?

מסחר בסחורות אנרגיה הוא קנייה או מכירה של סחורות אנרגיה כגון נפט, גז טבעי או חשמל. עם מסחר בסחורות אנרגיה, משקיעים יכולים להרוויח מעלייה או ירידת מחירים. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על מחירי מוצרי האנרגיה, כולל היצע, ביקוש, מזג אוויר, אירועים גלובליים ומדיניות ממשלתית. מסחר בסחורות אנרגיה אטרקטיבי למשקיעים מכיוון שסחורות אנרגיה הן חלק חשוב מהכלכלה העולמית, ומחיריהן משתנים ללא הרף. התנודות היומיות יכולות לגרום לתנועות מחירים משמעותיות ולרווחים גדולים למשקיעים. מסחר בסחורות אנרגיה יכול לשמש גם כגידור להפחתת הסיכון בתחומי השקעה אחרים. לדוגמה, משקיע שבבעלותו מניות או נדל"ן עשוי לרצות להפחית את הסיכון מהחזקות אלה עם מסחר בסחורות אנרגיה. הם יכולים לעשות זאת על ידי סחר בסחורות אנרגיה, כגון נפט או גז טבעי, שיש להם מתאם שלילי להשקעות האחרות שלהם. במילים אחרות, עליית מחירי סחורות האנרגיה תקזז את ירידת הערך של מניות או נדל"ן. זה יכול לעזור להפחית את הסיכון הכולל של תיק ההשקעות.

היתרונות של מסחר בסחורות אנרגיה

ישנם מספר יתרונות פוטנציאליים למסחר בסחורות אנרגיה. משקיעים יכולים להשתמש במסחר בסחורות אנרגיה כדרך לגוון תיק השקעות. לסחורות יש מתאם נמוך עם השקעות אחרות, וזה יכול לעזור להפחית את הסיכון הכולל של תיק. בנוסף, סחורות אינן מתואמות יחסית לנכסים אחרים כמו מניות ואג"ח. המשמעות היא שהן בדרך כלל לא נעות באותו כיוון כמו השקעות אחרות בתקופה נתונה. עליית מחירי סחורות אנרגיה עשויה לקזז ירידה בערך של השקעות אחרות בתיק. משקיעים יכולים גם להרוויח ממסחר בסחורות אנרגיה אם הם צופים נכון תנועות מחיר עתידיות. סחורות אנרגיה נוטות להיות תנודתיות ולחוות תנודות מחירים דרמטיות. זה יכול להפוך את המסחר בסחורות אנרגיה לרווחי במיוחד עבור משקיעים אם הם חזו נכון את תנועות המחירים. משקיעים יכולים גם להשתמש בסחורות אנרגיה כהגנה מפני עליית מחירים של מקורות אנרגיה אחרים. לדוגמה, אם למשקיע יש עסק שמשתמש הרבה בחשמל, ייתכן שהוא ירצה לקנות חוזים עתידיים על גז טבעי כדי להתגונן מפני עליית מחירי החשמל. עליית מחירי הגז הטבעי תקזז את העלות הגוברת של החשמל, מה שיכול לסייע בהורדת עלויות לעסק. מסחר בסחורות אנרגיה יכול להיות גם דרך להתגונן מפני שיבושים באספקה. במקרים מסוימים, משקיע יכול לרכוש סחורות אנרגיה, כגון נפט או גז טבעי, כדרך להתגונן מפני שיבושים באספקה. אם מתרחשת הפרעה, המחירים המוגדלים יכולים לקזז את כל ההפסדים שהמשקיע עלול להיגרם מהשקעותיו האחרות.

הבנת מסחר בסחורות אנרגיה

לפני שמחליטים להשקיע בסחורות אנרגיה, חשוב להבין את היסודות של מסחר בסחורות אנרגיה. מסחר בסחורות אנרגיה הוא קנייה ומכירה של סחורות כגון נפט, גז טבעי או חשמל. משקיעים יכולים להרוויח מעליית או ירידת מחירים על ידי חיזוי נכון של תנועות המחירים. סחורות אנרגיה הן חלק חשוב מהכלכלה העולמית, ומחיריהן משתנים ללא הרף. מספר גורמים יכולים להשפיע על מחירי מוצרי האנרגיה. לדוגמה, היצע וביקוש, מזג אוויר, אירועים גלובליים ומדיניות ממשלתית יכולים להשפיע על המחירים. תנודתיות זו יכולה להפוך את המסחר בסחורות אנרגיה לרווחיות במיוחד עבור משקיעים שחזו נכון את תנועות המחירים העתידיות. זה יכול להיות גם דרך להתגונן מפני עליית מחירים עבור מקורות אנרגיה אחרים.

היסודות של מסחר בסחורות אנרגיה

- מחיר - המחיר של סחורה מתייחס לכמות הכסף שתקבל אם תמכור את הסחורה. זה יכול להשתנות מדי יום כאשר מחיר הסחורה משתנה. חשוב לפקוח עין על מחיר הסחורה כדי לראות אם כדאי לקנות או למכור.

- נפח - נפח מתייחס למספר הסחורות שנסחרו ביום מסוים. זה יכול לתת לך מושג כמה אנשים סוחרים בסחורה מסוימת. אם מספר רב של אנשים סוחרים בסחורה, זה יכול להעיד על רמת עניין גבוהה. זה יכול גם אומר שיש הרבה אי ודאות בשוק.

- ריבית פתוחה - ריבית פתוחה מתייחסת למספר החוזים המוגבלים שלא מולאו. זה יכול לתת לך מושג כמה חוזים עדיין עומדים על הפרק וכמה צפויים להתממש בעתיד. זה יכול לעזור לך לקבוע תנועות מחיר עתידיות ולזהות את הסיכון להפסד.

- מרווח - ההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה נקרא מרווח. זה יכול להשתנות בהתאם לסחורה ולבורסה שבה אתה סוחר. מרווחים נמוכים הם יתרון מכיוון שהם מאפשרים לך להרוויח יותר כסף על מסחר מוצלח.

- מינוף - מינוף הוא כמות הכסף שמשקיע מכניס למסחר בהשוואה לכמות הכסף שנמצאת בסיכון. עם סחורות אנרגיה, אתה יכול לסחור עם מעט מאוד כסף, מה שיכול להגדיל את הסכום בסיכון. זה יכול להגדיל את פוטנציאל הרווח, אבל זה יכול גם להגדיל את כמות הסיכון.

סוגי מוצרי אנרגיה

- נפט גולמי - נפט גולמי הוא נוזל הקיים באופן טבעי עם תערובת של פחמימנים שונים. נפט גולמי מזוקק לבנזין, סולר, פרופאן ומוצרים אחרים המשמשים כל יום. זה הופך את הנפט הגולמי לחלק חיוני מהחיים המודרניים ולחלק משמעותי מהכלכלה העולמית. נפט גולמי נסחר מדי יום, והוא יכול להיות תנודתי מאוד, מה שהופך אותו להשקעה בסיכון גבוה. - גז טבעי

- גז טבעי הוא דלק מאובנים המופק מהקרקע. הוא נסחר ביחידות של 100 רגל מעוקב (100 cf). גז טבעי משמש לייצור חשמל וחום. הוא משמש גם להכנת דשן ונמצא במוצרים יומיומיים אחרים. זה יכול להיות קשה לחזות את מחיר הגז הטבעי מכיוון שהוא תלוי מאוד בתנאי מזג האוויר.

- פחם - פחם הוא א מינרל שניתן לשרוף לייצור חשמל. הוא נסחר ביחידות של טונות קצרות (2,000 פאונד). פחם משמש לייצור חשמל והוא נמצא בשימוש נרחב בייצור פלדה. מחירי הפחם נוטים להיות תנודתיים מאוד בגלל בעיות היצע וביקוש.

אסטרטגיות למסחר בסחורות אנרגיה

כמה אסטרטגיות יכולות להיות מועילות בעת מסחר בסחורות אנרגיה.

- קנה נמוך, מכור גבוה - אסטרטגיה זו פשוטה, אך עשויה להיות קשה לביצוע. אתה צריך לזהות במדויק את תחתית השוק ולאחר מכן לקבל את ההחלטה הנכונה מתי לקנות. אסטרטגיה זו תעבוד בצורה הטובה ביותר כאשר תוכל לזהות מגמה ארוכת טווח.

- השקיעו בסחורה הכוללת - זוהי אסטרטגיה טובה אם אתה חדש במסחר בסחורות אנרגיה. אתה מתמקד בסחורה הכוללת ונמנע מלנסות לחזות תנועות מחירים לטווח קצר.

- סחר על בסיס יסודות - אתה יכול לסחור על סמך היסודות של סחורות אנרגיה. אתה יכול לחקור את ההיצע והביקוש של הסחורה ואת האירועים הנוכחיים בתעשייה. לאחר מכן תוכל להחליט מתי להיכנס או לצאת ממסחר על סמך מידע זה.